Kalite Politikamız

Kalite Politikamız

Çınaray Hırdavat Endüstri Ürünleri ve Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi olarak;

Faaliyet gösterdiğimiz endüstriyel ürünler sektöründe modern teknolojik gelişmeleri takip ederek, çalışanlarımızın bilgi, becerilerini geliştirmek için iletişim ve eğitimi ön planda tutmayı; endüstriyel  sektörünün her aşamasında müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı, Çevre yönetim sistemi, tüketici ve tedarikçilere iletmeyi ve/veya bu bilgileri istemeyi, kaliteli ve hijyenik ürün sunmayı; bu doğrultuda yasal mevzuatlara, ISO 9001, ISO 14001, ISO 10002 ve BRC FOOD standartlarının şartlarına uymayı, etkinliğini sürekli iyileştirmeyi ve aşağıdaki alt politikaların yerine getirilmesini sağlamayı taahhüt ederiz.

 

HİJYEN POLİTİKASI

Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve biyolojik tehlikeleri belirlemek, kontrol altına almak, sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilmesini sağlamak.

 

FİZİKSEL GÖRÜNÜŞ VE TAKI POLİTİKASI

Üretim alanlarına koruyucu kıyafetsiz, bonesiz girilmesine izin verilmez. Üretim alanlarında çalışırken hiçbir takı kullanılmaz.  Koruyucu kıyafetler temiz ve boneler kulak ve saçları tamamen kapatacak şekilde kullanılmalıdır. Koruyucu kıyafetlerin temizliği firmamızın yayınlamış olduğu talimat ve eğitimlerle personele aktarılmıştır.

 

SİGARA İÇME VE YEMEK POLİTİKASI

Satış ve depolama alanlarımızda sigara içmek ve yiyecek yemek – içmek yasaktır. Uyarı levhaları görülebilecek yerlere asılmıştır.  Ziyaretçilerinde bu kurala uymaları sağlanır.

  

YABANCI MADDE POLİTİKASI

Satış ve depo alanlarımızda, fiziksel bulaşmalara sebep olabilecek yabancı maddelerin önlenmesi için, cam, kırılabilir plastik malzemeler, ahşap, tel malzemeler kullanımdan kaldırılmıştır. Mevcut olan cam ve kırılabilir plastik malzemeler, metal ekipmanlar koruma ve kontrol altına alınmıştır. Kullanılması zorunlu olduğu durumlarda özel falçatalar kullanılır ve düzenli olarak kontrolden geçirilir.

 

PERSONELİN SAĞLIK KONTROLLERİ POLİTİKASI

Personelin periyodik sağlık muayeneleri  yaptırılır.  Bulaşıcı hastalık, üst solunum yolları enfeksiyonları, ishal, bulantı, öksürme hapşırma durumlarında üretim müdürü tarafından üretim alanından uzaklaştırılarak, sağlık kontrolüne gönderilir.

 

 

ÇEVRE POLİTİKASI

Çevre Yönetim Sistemleri şartlarına dayanan ve firma algısını güçlendirmeyi hedefleyen GÜVENİLİR bir Çevre Yönetim Sistemi oluşturmayı ve uygulamayı, Yaşam döngüsü yaklaşımı çerçevesinde çevreyi korumayı, atık yönetim sistemini sürdürmeyi, çevre bilinci duyarlılığımızı geliştirmeyi ve Çevre kirliliğini önlemek için süreçleri yönetir.

 

 

ÇINARAY ENDÜSTRİ İHBAR HATTI 

Kaliteİş güvenliği ve İşletme Kuralları konularında mesaj bırakabilirsiniz. 

Bırakacağınız mesaj siz ve yönetim arasında kalıp, asla üçüncü şahıslara aktarılmaycaktır.

 

ÇINARAY ENDÜSTRİ İHBAR HATTI : 0282 726 61 61

Bilgi Güvenliği Yönetim Politikası

Bilgi Güvenliği Yönetim Politikası

Detay
Değerlerimiz

Değerlerimiz

Detay
Çerez Politikaları

Çerez Politikaları ÇINARAY HIRDAVAT…

Detay
ihracat

Detay